logo
Menu

Sohbet Odaları

Mobil sohbete bağlan!

mIRC Programı indir

55 kişi sohbet ediyor!

65 kişi radyo dinliyor!

Ayın kullanıcısı Sanem!

Radyo en yüksek skoru 96

Eski sürüm ile bağlanmak için tıkla!

Sohbet odasında şu anda 85 kişi sohbet etmektedir.

Radyo yayındaki dJ Radyo ve 45 kişi dinliyor!

Oyun odasında şu anda 38 kişi oyun oynamaktadır.

Editör tarafından önerilenler
sohbet

İNTERNET ÜZERİNDEN söyleşiİN FAYDALARI Günümüzde insanoğluın içinde bulundukları yoğun iş hayatları ve sorumlulukları yüzünden sosyalleşme giderek azalmaktadır. Günümüzde insanların yaşadıkları yoğun iş hayatları ve sorumluluklar düzgüsel hayatlarında sosyalleşmeyi giderek azaltmaktadır….

Editör:
sohbet

Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!

Editör:

Chat Odalar ve Avantajlari

CHAT ODALARI VE AVANTAJLARI Gelişen teknolojiyle beraber web üzerinden söyleşi odaları da popülerleşmektedir. Bunun en büyük etkilerinden bir tanesi de gittikçe insan ilişkilerinin bozulması hatta direkt yok olmasıdır. Yoğun iş hayatı ve gmeşhurk sorumluluklardan bunalmış insanların çok azı gün içerisinde çevresindeki insanlarla upuzun söyleşi etmektedir. Bunun haricinde uzun olmasını geçelim, insanoğlu arasında söyleşi bile kalmamaya başlamıştır. Fakat insanoğlunun doğasında her vakit başka insanlarla mevzuşma isteği bulunmaktadır. İnsanlar hayatlarında yaşadıkları iyi veya kötü vakaları başka insanlara anlatmak ve içini dökmek ister. Günümüzde bu tarz ilişkiler artık iyice azaldığı için insanların çoğu chat odaları gibi platformlara yönelmektedir. Bu sayede çevresinde kendi kafasına bakılırsa bulamadığı insanları bularak, gerçekleştiremediği sohbetleri dilediği şeklinde gerçekleştirmesi mümkündür. İnsanların bunaldıkları zamanlarda bu biçim sitelere kolayca erişebilmesi de avantajlardan bir tanesidir. İşte, arabada, evinizden uzakta ya da otobüste olduğunuz zamanlarda da erişimi sağlayabilmeniz için mobil uygulaması da bulunmaktadır. Düzgüsel sitesinden hiçbir farkı olmayıp, kaldığınız sohbetlere mobil chat sayesinde devam edebiliyorsunuz. Söyleşi odalarının en iyi yönlerinden bir tanesi de içinde başlıklar bulundurmasıdır. Neredeyse her insan istediği konuda başlığı bulabilir ve bu sayede sohbete başlayabilir. Eğitim, siyaset, güncel mevzular, dostluk ya da aşk adı altında toplanmış başlıklar site içerisinde yerini almaktadır. Bir tek istediğiniz başlığı seçerek o konuda ilerleyebilirsiniz. Bu başlıklar sayesinde aynı muhabbeti yapmak isteyen insanoğlu bir arada toplanır ve konum daha rahat bir hal alır. Sohbet odalarına girmek için en önce bir hesabınız olması gerekmektedir. Dilediğiniz şeklinde chat yapmadan önce kayıt olmak ve kim olduğunuzun bilinmesi sitenin güvenliği önemsediği anlamına gelmektedir. Böylece hemen hemen adını bile bilmediğiniz insanlarla söyleşi etmek zorunda kalmazsınız. Söyleşi odalarına girmek için tek sefere mahsus kayıt olmanız yeterlidir. Kayıt esnasında özel ve şahsi sorular sorulmaz. Ayrıca ne kayıt esnasında ne de siteye giriş yaptıktan sonrasında kullanıcılardan hiçbir şekilde ücret alınmaz. Mobil uygulaması da olmak üzere sohbet odaları tamamen ücretsizdir ve kullananların isteklerine nazaran tasarlanmıştır. Bu durumlar da göz önüne alındığı vakit her kesimden insanoğlunun da rahatça sohbet odalarına katılabileceği görünmektedir.

Sohbet odalarının en büyük avantajlarından bir tanesi ise günlük yaşantısında çevresi yüzünden sosyalleşememiş insanoğluın web üzerinden chat yaparak sosyalleşmesini sağlamasıdır. Karşı karşıya olunan durumlarda birçok insan çekingen davransa da, karşı tarafı görmeden yazışmak her vakit kişideki özgüveni arttırır ve internet üzerinden de olsa sosyalleşmesini sağlar ve yazışmak bireyin yazma becerisini de geliştirmektedir. Ayrıca söyleşi odalarında yabancı insanlarla da sohbet edebilir. Hem yabancı dilinizi geliştirir, bununla birlikte farklı kültürlerde ve ülkelerdeki insanlara tanışarak bilgi alış verişi yaparak data dağarcığınızı da genişletebilirsiniz. Bu vaziyet da sohbet odalarının bir öteki en büyük avantajlarından bir tanesidir.